Komisariat Policji w Wojkowicach

Wakacyjna wizyta najmłodszych w wojkowickim komisariacie

Wyjątkowi goście odwiedzili wojkowickich policjantów na ich komisariacie. Grupa najmłodszych przedstawicieli jednego ze żłobków złożyła wizytę, która przysporzyła dużo radości nie tylko dzieciom, ale i policjantom. Mundurowi mogli oprowadzić maluchy po jednostce, na której czekało na nich nie tylko wiele pytań, ale i atrakcji. Teraz dzieci już wiedzą, że „dzielnicowy jest bliżej nas”.

Policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat kształtować właściwe wzorce, które zaprocentują w przyszłości. Podobnie było tym razem, gdzie mundurowi gościli podopiecznych wojkowickiego żłobka. Dzieci ucieszył widok umundurowanych policjantów, którzy zaprezentowali policyjny sprzęt oraz zaprosili ich do komisariatu, gdzie można było porozmawiać o podstawowych zasadach wakacyjnego bezpieczeństwa. Policjanci dostosowali treść i sposób wypowiedzi do młodego wieku słuchaczy przeprowadzając pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się nie tylko w żłobku, ale i poza nim. Dzielnicowi, którzy cały czas aktywnie uczestniczyli w zajęciach, po raz kolejny udowodnili, że zaufanie u obywateli buduje się od najmłodszych lat.
W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Wojkowicach komisarz Cezary Pawlik, który wraz ze swoimi dzielnicowymi zorganizował czas dla najmłodszych. Na koniec dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą widoczne na drodze.

Policjant wyprowada grupę dzieci z wojkowickiego komisariatu


Musimy pamiętać, że każdy detal, który poprawia bezpieczeństwo, może okazać się kluczowy, nie zapominajmy o tym, kiedy zabieramy nasze pociechy ze sobą na spacer.

 

Powrót na górę strony