Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Zielona strefa
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych
turysta zagraniczny
"Policjant który mi pomógł"
Facebook
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
stop seksturystyce
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli takiego pojazdu oraz kierowcy.

 2. Kontrole autokarów podczas ferii zimowych

  W najbliższy weekend w kraju rozpoczynają się ferie zimowe. Przypominamy, że na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów. Na drogach pojawi się także większa ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat przeprowadzenia kontroli.

 3. Pieszy, kierowco „czy to Cię tłumaczy?” Pomyśl o sobie i innych.

  W związku z kampanią społeczną „Czy to Cię tłumaczy”?, realizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poświęconą bezpieczeństwu na drogach, publikujemy ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach prawa ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 r. Ulotki adresowane są zarówno do kierowców jak i pieszych.

 4. Policjanci wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia drogowego

  Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia z dzisiejszego poranka. 32-letnia kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej ze swoim dzieckiem przez przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami głowy i nogi trafiła do szpitala...

 5. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków

  Będzińscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków, do których doszło wczoraj na terenie powiatu będzińskiego. W wyniku tych zdarzeń zginął 38-letni mężczyzna i 70-letnia kobieta. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza, kiedy warunki atmosferyczne nie należą do najlepszych.

 6. Działania ROADPOL Safety Days - żyj i pozwól żyć innym ze specjalnym powołanym zespołem

  Od 16 do 22 września 2021 roku w ramach prowadzonych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności trwają działania dotyczące Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod nazwą „ROADPOL Safety Days”. Projekt jest koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL z jasną wizją. Zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Do tego celu powstał specjalny zespół utworzony w będzińskiej jednostce.

 7. ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym

  W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 8. Myślał, że zakazy go nie obowiązują

  Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali 56-letniego mieszkańca Czeladzi, który pomimo dwóch aktywnych zakazów sądowych dalej wsiadał za kierownicę samochodu. W dodatku mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie, grozi mu do 2 lat więzienia.

 9. Kierował pod wpływem narkotyków i zapomniał, że jest poszukiwany

  Mundurowi z będzińskiej drogówki zatrzymali 30-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków, a w dodatku był osobą poszukiwaną. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

 10. Eliminacja z dróg amatorów jazdy na podwójnym gazie i nie tylko

  W ciągu ostatnich dni stróże prawa będzińskiej komendy dokonali kolejnej eliminacji kierowców walczących z obowiązującymi przepisami. Alkohol, kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz niestosowanie się do zakazów sądowych. Czy planowane zwiększone kary wpłyną jeszcze bardziej na niesfornych kierowców?

Powrót na górę strony