Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Świąteczne życzenia dla tych, co na drogach

  Przed nami okres Świąt Wielkiej Nocy. Czas szczególny sam w sobie, ale ze względu na ogromne zagrożenie epidemiczne, czas na dodatkową refleksję. Ubiegłoroczną Wielkanoc spędzaliśmy najczęściej sami w swoich domach i w tym roku perspektywa jest podobna. Statystyki zakażeń nie napawają optymizmem, więc zadbajmy i zatroszczmy się sami o siebie.

 2. Nocny pościg za pijanym piratem drogowym

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł dzisiejszej nocy 34-letni sosnowiczanin, który chwile wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca forda focusa najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a na sygnał policjantów do zatrzymania się zareagował ucieczką. Krótki pościg zakończył się przy ulicy Podzamcze. Powód do ucieczki mężczyzny stał się dla policjantów oczywisty, gdy dokonali badania jego trzeźwości. Jak się okazało, w organizmie kierowcy krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Nie miał też prawa jazdy.

 3. Pijany kierowca wyeliminowany dzięki interwencji świadka

  Niespełna 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 27-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w niedzielny poranek przez będzińskich policjantów. Amator jazdy na "podwójnym gazie" na oczach świadka próbował zaparkować swoje renault megan na parkingu przy bloku mieszkalnym na osiedlu Syberka. Próby nieudolnego parkowania zwróciły uwagę 34-letniego będzinianina, który postanowił interweniować.

 4. Policyjna eskorta do porodu

  Szybko, a przede wszystkim bezpiecznie policjanci z będzińskiej drogówki pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala w Zabrzu. Pomimo poważnych utrudnień na drodze krajowej numer 86 w rejonie Sosnowca, policjanci nie stracili bardzo cennego czasu i dosłownie w ostatniej chwili dotarli z będzinianką na salę porodową.

 5. Kompletnie pijany nie był w stanie "dmuchnąć"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł dzisiaj chwilę po północy 36-letni obywatel Ukrainy, który kompletnie pijany spowodował kolizję uderzając w znak drogowy. Amator jazdy "na podwójnym gazie" podróż swoim vw tiguan zakończył w Będzinie przy Alei Kołłątaja. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalszym losem obcokrajowca zajmie się teraz sąd i prokurator.

 6. Wieczorny pościg przez powiat będziński

  Wczorajszy wieczorny pościg za nietrzeźwym kierowcą peugeota prowadzony był od granic powiatu myszkowskiego i zakończył się w Wojkowicach. Jak się okazało, alkohol nie był jedynym powodem ucieczki 46-letniego gliwiczanina. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż nie ma prawa jazdy.

 7. Jazdę "na podwójnym gazie" zakończył kolizją

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł wczoraj po południu 68-letni mieszkaniec miasta, który pijany spowodował kolizję uderzając w stojącego na parkingu opla astrę. Amator jazdy "na podwójnym gazie" podróż swoim fordem kuga zakończył w Będzinie przy ul. Powstańców Śląskich. Dalszym losem mężczyzny zajmie się teraz sąd i prokurator. 68-latek stracił już prawo jazdy, dodatkowo grożą mu 2 lata więzienia.

 8. Uczyła się jeździć mając dwa promile

  Nie zdążyła jeszcze uzyskać uprawnień do kierowania, a już popełniła jedno z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym. 26-letnia będzinianka, uczestniczka kursu na prawo jazdy, wybrała się wczoraj wieczorem wraz z koleżanką na przejażdżkę samochodem, która miała doskonalić jej umiejętności za kierownicą. Młoda kobieta zapomniała przy tym, że podczas jazdy należy być trzeźwym.

 9. Kompletnie pijany spowodował kolizję i zasnął obok na ławeczce

  W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł wczoraj po południu 21-letni mieszkaniec miasta, który kompletnie pijany spowodował kolizję uderzając w przydrożne drzewo. Amator jazdy "na podwójnym gazie" podróż swoim fiatem zakończył w Będzinie przy ul. Narutowicza. Mający prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie kierowca nie oddalił się daleko od miejsca zdarzenia. Wyraźnie znużony uciął sobie drzemkę na pobliskiej ławeczce.

 10. Jechała z Krakowa do Częstochowy racząc się "małpkami"

  Swoją nietrzeźwą podróż 28-letnia częstochowianka zakończyła w niedzielę po północy w Sławkowie z wynikiem ponad 3 promili alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci z tamtejszego komisariatu młoda kobieta po kłótni ze znajomym w Krakowie wsiadł do swojego forda i racząc się zakupioną wcześniej wódką postanowiła wracać do domu. Jej dalszą podróż uniemożliwił świadek. Kobieta została zatrzymana po tym jak zjechała na stację paliw i uciekła sobie drzemkę za kierownicą auta.