Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Zielona strefa
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
rok pieszego
Facebook
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Kierowco zwolnij! Trudne warunki na drogach

  Zamiecie śnieżne, silny wiatr, ograniczona widoczność i śliskie drogi. Z takimi warunkami muszą mierzyć się kierowcy wyruszający w trasę. Dlatego wsiadając za kierownicę, warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie za oknem aura nie sprzyja wychodzeniu z domu. Zachowaj ostrożność i rozwagę.

 2. Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu na stacji diagnostycznej

  W najbliższą sobotę (19.11.) kierowcy po raz kolejny będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

 3. Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu

  Już jutro (5.11.) kierowcy po raz kolejny będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

 4. Podsumowanie działań "Wszystkich Świętych" w powiecie będzińskim

  Tegoroczna działania "Wszystkich Świętych" dobiegły końca. Od 28 października 2022 roku do 2 listopada policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. Stróże prawa wszystkich pionów byli zaangażowali w policyjną akcję. W ciągu tych dni na będzińskich drogach doszło do 25 zdarzeń drogowych,jednak nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Mundurowi zatrzymali 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

 5. Wszystkich Świętych 2022 - zmiana organizacji ruchu w okolicy cmentarzy

  Będzińscy policjanci rozpoczynają działania „Wszystkich Świętych” w rejonie cmentarzy już od piątku 28.10.2022 r. które potrwają do środy 2.11.2022 r. Podczas tego okresu należy spodziewać się zmian w ruchu, z którymi warto się zapoznać. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, zachowanie szczególnej ostrożności oraz wzajemny szacunek na drodze, aby każdy mógł ten czas spędzić w gronie najbliższych. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami, co pomoże nam w płynnym przemieszczaniu się.

 6. Namierzeni przez policyjnego drona

  Jednym z ustawowych zadań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim jego uczestnikom. Do tego celu wykorzystują różne narzędzia, od ręcznych mierników prędkości i radiowozów wyposażonych w wideorejestratory po policyjnego drona. Obserwacja z powietrza pomaga w szybkiej reakcji funkcjonariuszy na wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ostatnio mundurowi, prowadząc działania na DK86 w Sarnowie, zarejestrowali bardzo niebezpieczne zachowania kierujących względem pieszych, za co ponieśli konsekwencje.

 7. TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO

  Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.

 8. Inauguracja akcji "Świeć przykładem"

  1 października wystartowała kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Śląska drogówka we współpracy z piłkarzem Łukaszem Piszczkiem i zawodnikami jego akademii przygotowała spot promujący noszenie odblasków.

 9. Specjalni goście podczas służbowej odprawy w ramach działań ROADPOL Safety Days - żyj i pozwól żyć innym

  Od 16 do 22 września 2021 roku w ramach prowadzonych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności trwają działania dotyczące Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod nazwą „ROADPOL Safety Days”. Projekt jest koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL z jasną wizją. Zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Właśnie w tym celu w będzińskim garnizonie pojawili się na odprawie specjalni goście…

 10. ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

  W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Powrót na górę strony