Deklaracja dostępności

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony bedzin.policja.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: roku. Data ostatniej istotnej aktualizacji: roku.

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Pomimo starań redaktorów serwisu, niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne, ponieważ:
    • pochodzą z różnych źródeł,
    • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
    • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
  • Nie wszystkie linki mają prawidłowo określony cel.
  • Nie wszystkie zdjęcia / grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne.
  • Nie wszystkie tabele mają odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły.
  • Nie wszystkie pliki do pobrania są dostępne cyfrowo lub posiadają wersje alternatywne.
  • Nie wszystki filmy posiadają napisy i audiodeskrypcje.
  • Ze względu na ograniczenia serwisu nie wszystkie elementy treści mogą być oznaczone znacznikiem lang.
  • Ze względu na ograniczenia serwisu system oceny treści nie jest dostępny.
  • Aplikacje typu "wirtualny spacer" nie są dostępne.

Treści nieobjęte przepisami

  • Treści opublikowane przed 23 września 2018 roku nie są dostępne cyfrowo.
  • Na stronie mogą być zamieszczone treści, które nie zostały przez nas ani na naszą rzecz wytworzone.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji: roku
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: roku.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Raport z samooceny dostępności strony/aplikacji mobilnej .pdf

Skróty klawiszowe

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do [młodszy aspirant Marcin Szopa] — na adres poczty elektronicznej marcin.szopa@bedzin.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie tel:47 85 362 32 lub +48 606 926 420.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Dowiedz się jak złożyć skargę w Komendzie Głównej Policji.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie — ul. Bema 1, Będzin

Główne wejście do budynku prowadzi od strony ulicy Bema. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy i numerem oraz tablicami urzędowymi.

W budynku i okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. Do wejścia głównego prowadzą schody szerokości około 4 metry (łącznie 10 stopni) przy których po prawej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową korzystających z wózków. Schody posiadają łącznie trzy metalowe poręcze służące podtrzymywaniu przy pokonywaniu stopni (po prawej i lewej stronie oraz pośrodku schodów). Schody nie posiadają dodatkowych oznaczeń np. w postaci taśmy ostrzegawczej. Drzwi do budynku, dwuskrzydłowe, w całości przeszklone otwierane są automatycznie i prowadzą bezpośrednio do przestrzeni recepcyjnej, w której na wprost znajduje się oznakowane okienko dyżurnego do obsługi wchodzących petentów. Brak progu w drzwiach. Na wprost drzwi znajduje się również biurko na który na wysokości 80 cm stoi aparat telefoniczny umożliwiający kontakt z pracownikami i policjantami pracującymi w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Na biurku nie ma dostępnej książki telefonicznej z numerami telefonów.

Na poczekalni powierzchnia jest płaska. Po prawej stronie od drzwi wejściowych znajduje się pokój przyjęć interesantów. Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Odbierani są z poczekalni przez funkcjonariuszy i w budynku przemieszczają się przy ich asyście. Dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenie na parterze budynku. W budynku znajdują się dwie windy. W poczekalni znajduje się odpowiednio znakowana toaleta dla interesantów po lewej stronie od wejścia, toaleta jest przystosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz poruszających się na wózku.

Przed budynkiem na wprost wejścia głównego znajdują się miejsca postojowe z wydzielonym 1 miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnością. Miejsce posiada oznaczenia poziome i pionowe. Krawężnik oddzielający miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych od poziomu chodnika dla pieszych przed budynkiem komendy, z którego możliwy jest bezpośredni wjazd na metalową platformę podjazdową ma wysokość 10 cm. Możliwy jest podjazd z pominięciem wysokości krawężnika w odległości 10 metrów w lewo od miejsca parkingowego dla osób poruszających się przy pomocy wózka (chodnik obniża się do poziomu jezdni). Przedmiotowe miejsce nie posiada dodatkowego oznaczenia dotyczącego możliwości bezpośredniego wjazdu na chodnik.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek wewnątrz posiada oznaczenia dla dróg i kierunków ewakuacyjnych.

Komisariat Policji w Czeladzi znajduje się przy ulicy Staszica 5, 41-250 Czeladź

Główne wejście do budynku prowadzi od strony ulicy Staszica. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy i numerem oraz tablicami urzędowymi. W budynku i okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Do wejścia głównego prowadzą schody o szerokości 145 cm (łącznie posiadają 16 stopni) i nie posiadają dodatkowych oznaczeń np. w postaci taśmy ostrzegawczej. Schody zarówno po prawej jak i lewej stronie posiadają poręcze. Przy schodach brak jest podjazdu lub windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi do budynku są jednoskrzydłowe, przeszklone, otwierane na zewnątrz, o szerokości 90 cm, nie są automatycznie rozsuwane/otwierane (brak drzwi wzbudzanych przez detektor ruchu). Brak progu w drzwiach. Po prawej stronie od wejścia znajduje się oznakowane pomieszczenie dyżurnego wyposażone w okienko służące do obsługi petentów.

Na poczekalni powierzchnia jest płaska. W przestrzeni recepcyjnej nie ma telefonu ani książki telefonicznej umożliwiających kontakt z pracownikami i policjantami pracującymi w Komisariacie Policji w Czeladzi. W przestrzeni recepcyjnej brak jest pokoju przyjęć interesantów oraz ubikacji dla interesantów.

W budynku brak jest windy oraz pomieszczenia higieniczno sanitarnego dla osób ze szczególnymi potrzebami. W pobliżu budynku brak jest wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Odbierani są z poczekalni przez funkcjonariuszy i w budynku przemieszczają się przy ich asyście. W budynku brak jest windy.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek wewnątrz posiada oznaczenia dla dróg i kierunków ewakuacyjnych.

Komisariat Policji w Wojkowicach znajduje się przy ulicy Proletariatu 7, 42-580 Wojkowice

Główne wejście do budynku prowadzi od strony ulicy PCK. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy i numerem oraz tablicami urzędowymi. W budynku i okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Wejście główne do budynku znajduje się na parterze. Drzwi do budynku przeszklone w całości o wymiarze 100 cm, otwierane na zewnątrz, nie są automatycznie rozsuwane/otwierane (brak drzwi wzbudzanych przez detektor ruchu). Po lewej stronie od wejścia znajduje się oznakowane pomieszczenie dyżurnego wyposażone w okienko służące do obsługi petentów.

Na poczekalni powierzchnia jest płaska. W przestrzeni recepcyjnej znajduje się wejście do pokoju przyjęć interesantów oraz odpowiednio oznakowane pomieszczenie higieniczno-sanitarne dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Odbierani są z poczekalni przez funkcjonariuszy i w budynku przemieszczają się przy ich asyście. Bezpośrednio przy wejściu do budynku znajduje się jedno wyznaczone i oznakowane pionowo i poziomo miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe ograniczone jest krawężnikiem o wysokości 16 cm, w pobliżu miejsca parkingowego, po lewej stronie znajduje się wjazd na chodnik dla osób poruszających się przy pomocy wózka. W budynku brak jest windy.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek wewnątrz posiada oznaczenia dla dróg i kierunków ewakuacyjnych.

Komisariat Policji w Siewierzu znajduje się przy ulicy Kopernika 33, 42-470 Siewierz

Główne wejście do budynku prowadzi od strony ulicy Kopernika. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy i numerem oraz tablicami urzędowymi. W budynku i okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. Do wejścia głównego prowadzą schody o szerokości 200 cm(5 stopniowe) przy których brak jest podjazdu lub windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Schody nie posiadają dodatkowych oznaczeń np. w postaci taśmy ostrzegawczej. Schody po prawej stronie posiadają poręcz. Drzwi do budynku przeszklone, o szerokości 125 cmotwierane na zewnątrz, nie są automatycznie rozsuwane/otwierane (brak drzwi wzbudzanych przez detektor ruchu). Za drzwiami wejściowymi znajduje się próg o wysokości 10 cm, poniżej którego znajduje się powierzchnia poczekalni.

Po prawej stronie od wejścia znajduje się pomieszczenie dyżurnego wyposażone w oznakowane okienko służące do obsługi petentów. Na poczekalni powierzchnia jest płaska. W przestrzeni recepcyjnej brak jest pokoju przyjęć interesantów. W przestrzeni recepcyjnej na stoliku, na wysokości 60 cm znajduje się aparat telefoniczny, bez książki telefonicznej umożliwiający kontakt z pracownikami i policjantami pracującymi w Komisariacie Policji w Siewierzu.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Odbierani są z poczekalni przez funkcjonariuszy i w budynku przemieszczają się przy ich asyście. W pobliżu budynku brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W budynku brak jest windy oraz pomieszczenia higieniczno sanitarnego przystosowanego dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek wewnątrz posiada oznaczenia dla dróg i kierunków ewakuacyjnych.

 

Komisariat Policji w Sławkowie znajduje się przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 3, 41-260 Sławków

Główne wejście do budynku znajduje się po lewej stronie od strony ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy i numerem oraz tablicami urzędowymi. W budynku i okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Do budynku prowadzą przeszklone drzwi dwuskrzydłowe otwierane ręcznie na zewnątrz o szerokości 90 cm, umożliwiające przejazd dla wózków inwalidzkich. Brak progu w drzwiach. Przed wejściem do budynku znajduje się opisany dzwonek, dzięki któremu każdy petent może uzyskać pomoc w dostaniu się do budynku. Pomieszczenia w budynku w całości zlokalizowane są na parterze.

Po wejściu znajduje się poczekalnia, w której znajduje się stolik oraz krzesła dla oczekujących. Na poczekalni powierzchnia jest płaska. W przestrzeni recepcyjnej brak jest pokoju przyjęć interesantów. W przestrzeni recepcyjnej nie ma telefonu ani książki telefonicznej umożliwiających kontakt z pracownikami i policjantami pracującymi w Komisariacie Policji w Sławkowie. Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Odbierani są z poczekalni przez funkcjonariuszy i w budynku przemieszczają się przy ich asyście.

W pobliżu budynku brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek wewnątrz posiada oznaczenia dla dróg i kierunków ewakuacyjnych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Wyznaczone miejsca parkowania dla uprawnionych osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się na parkingu przy ulicy Bema przed Komendą Powiatową. Budynek wyposażony jest w windę.

Powrót na górę strony