Komisariat Policji w Czeladzi

Dzielnicowi na spotkaniu z uchodźcami, by mogli czuć się bezpiecznie

Nadrzędnym celem wszystkich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy teraz najbardziej tego potrzebują. Uciekając przed wojną ze swojego kraju, nasi wschodni sąsiedzi potrzebują wsparcia i zrozumienia. W spotkaniu z dzielnicowymi z Czeladzi udział wzięło blisko 80 osób.

Każdego dnia stróże prawa aktywnie uczestniczą w spotkaniach z osobami, które dopiero przyjechały do naszego kraju i zostały u nas zakwaterowane. Naszym priorytetowym działaniem jest zapewnienie wszystkim poczucia bezpieczeństwa.

W spotkaniu, zorganizowanym dla obywateli Ukrainy przez czeladzki magistrat, udział wzięli włodarze miasta, a także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi. Na miejscu nie zabrakło także policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i starają się zapewnić pomoc obywatelom Ukrainy.

Wszyscy zgromadzeni mieli jeden wspólny cel: stworzyć właściwe warunki dla funkcjonowania przybyłych do nas uchodźców. Ważnym tematem, który został poruszony przez policjantów, była kwestia bezpieczeństwa. Czeladzcy dzielnicowi omawiali z obywatelami Ukrainy zagrożenia, jakie mogą ich spotkać po przyjeździe do naszego kraju. Handel ludźmi, kradzież dokumentów, oszustwa, czy zaginięcia, to tylko kilka tematów poruszanych przez mundurowych podczas spotkania.

Policjanci wręczyli zainteresowanym specjalnie opracowane, dwujęzyczne ulotki z informacjami, na co należy zwracać uwagę, by nie paść ofiarą oszustów lub innych przestępców. 

Nasi goście z Ukrainy mieli również okazję do zadawania pytań, aby uzyskać odpowiedzi i wskazówki, które ułatwią im funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Powrót na górę strony