Wiadomości

Półkolonie i wakacyjne obozy z dzielnicowymi

W czasie tegorocznych wakacji, policjanci dzielnicowi z Będzina i Sławkowa odwiedzili półkolonie dla dzieci, aby prowadzić zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego spędzania czasu. Ich wizyta była częścią szerszej kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, które mogą napotkać podczas wakacji.

W Będzinie dzielnicowi odwiedzili szkoły podstawowe w rejonie dzielnicy Syberka. Policjanci w ramach swojej wizyty przeprowadzili cykl prelekcji na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach codziennych. Omówiono takie kwestie jak bezpieczne korzystanie z Internetu, unikanie kontaktu z nieznajomymi oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas zajęć dzieci miały również okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Policjanci tłumaczyli, jak reagować w sytuacjach kryzysowych i kogo prosić o pomoc.

W Sławkowie dzielnicowy odwiedził dwa różne obozy, konny oraz harcerski. Na każdym z nich prowadził prelekcje dostosowane do specyfiki grupy. Dzielnicowy wraz ze strażakami przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas biwaków i wędrówek. Młodzi harcerze nauczyli się, jak właściwie przygotować się do wypraw, oraz jak zadbać o siebie i innych w lesie. Zaprezentowali oni mundurowym, w jakich warunkach mieszkają i czego się uczą podczas obozu. Omówiono także zasady rozpalania ognisk oraz postępowania w przypadku napotkania dzikich zwierząt, oraz przypomniano najważniejsze zasady na drodze.

Spotkania odbywały się w przyjaznej atmosferze, a policjanci starali się łączyć edukację z zabawą. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, co pozwalało na utrwalenie zdobytej wiedzy w atrakcyjny sposób. Wizyty dzielnicowych na półkoloniach i obozach były ważnym elementem profilaktyki bezpieczeństwa. Dzięki tym spotkaniom dzieci miały okazję nauczyć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak unikać zagrożeń, co jest szczególnie ważne podczas wakacyjnych przygód.

  • Na zdjęciu strażacy prezentują harcerzom wóz strażacki.
  • Na zdjęciu policjant rozmawiający z harcerzami w lesie.
  • Na zdjęciu policjant, strażacy i harcerze w lesie .
  • Na zdjęciu namioty na drzewach, w których mieszkają harcerze podczas obozu.
  • Na zdjęciu radiowóz przy stadninie koni.
  • Na zdjęciu policjant z dziećmi przy stadninie koni.
  • Zdjęcie grupowe dzielnicowych i dzieci.
  • Zdjęcie grupowe, dwaj policjanci z dziećmi, które mają wzniesione ręce w górze.
  • Na zdjęciu dzielnicowi, którzy prowadza prelekcje dla dzieci w sali.
Powrót na górę strony