Wiadomości

Podziękowania dla siewierskiego policjanta, który pomógł kobiecie odzyskać 15 tysięcy złotych

Data publikacji 28.05.2024

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie, wpłynął list z podziękowaniami dla policjanta kryminalnego z Komisariatu Policji w Siewierzu. Śledczy wykazał się szybkim działaniem przy oszustwie, które spotkało kobietę. Po anonimizacji danych publikujemy ich treść.

Jedna z mieszkanek Siewierza chciała sprzedać swojego laptopa na jednym z serwisów internetowych. Jej syn pomógł w wystawieniu ogłoszenia, a potencjalny kupiec szybko się pojawił. Jednak wysłał link, z ktrego będzie można uzyskać wpłacone przez niego pieniądze. Chwilę później z konta kobiety zniknęło ponad 17 tysięcy złotych.

Kobieta następnego dnia zgłosiła się do Komisariatu Policji w Siewierzu, gdzie jej sprawą zajął się sierż. szt. Tomasz Ptaszek. Policjant od razu po zgłoszeniu podjął działania mające na celu odzyskanie skradzionych pieniędzy. Dzięki jego szybkiej reakcji i determinacji udało się zblokować przelewy, a na konto kobiety zostanie zwrócone ponad 15 tysięcy złotych, które udało się zabezpieczyć. 

Treść podziękowań

Przypominamy o ostrożności! To czy jesteśmy bezpieczni w sieci, zależy w dużej mierze od nas samych. Nie wchodźmy w linki, które są wysyłane za pomocą komunikatorów! Weryfikujmy co i kto do nas pisze! Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić przed utratą pieniędzy.

Pliki do pobrania

  • 17.08 KB
Powrót na górę strony