Wiadomości

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza

Wojkowiccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej włamał się do garaży i ukradł materiały budowlane, które przewoził swoim samochodem. Wartość poniesionych strat jest w toku ustalania. Recydywista usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z Wojkowic podczas nocnego patrolu ulicy Kościuszki w Rogoźniku zauważyli zaparkowane Volvo, w okolicy nowo powstających domów. Policjanci postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji, jednak mężczyzna szybko ruszył na ich widok i odjechał w kierunku Wojkowic.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna został zatrzymany przy ulicy Plaka. W bagażniku samochodu znajdowały się materiały budowlane oraz walizki na elektronarzędzia. Wartość odzyskanych przedmiotów jest w trakcie ustalania. Podczas interwencji uczestniczyli również siewierscy policjanci. Mundurowi ponownie udali się w miejsce, gdzie początkowo znajdował się samochód volvo i zauważyli uszkodzoną kłódkę od garażu, w którym znajdowały się takie same materiały budowlane jak w samochodzie włamywacza. Na miejscu pojawił się właściciel, który potwierdził, iż skradzione rzeczy należały do niego. Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał jeszcze jednego włamania w tym czasie.

Stróże prawa zatrzymali 42-latka, który usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowie w warunkach recydywy. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony