Wiadomości

Gorzkie zakończenie "słodkiej" kradzieży

Na 3 miesiące trafili do aresztu dwaj włamywacze, którym śledczy zarzucają kradzież artykułów spożywczych o wartości blisko 80 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez mundurowych, a za popełnione przestępstwo multirecydywistom grozi kara wieloletniego więzienia. O ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do jednej z hal magazynowych na terenie Kuźnicy Piaskowej. Na miejscu, mundurowi siewierskiego komisariatu ustalili, że włamywacze dostali się do środka hali przez zerwanie kłódki zabezpieczającej. Łupem złodziei padły artykuły spożywcze i cukiernicze o wartości blisko 80 tysięcy złotych.

Stróże prawa szybko ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu. Szybkie działanie policjantów doprowadziło ich do 57-letniego mieszkańca Katowic, który został zatrzymany niedługo po zdarzeniu.
W okolicach pobliskiego lasu mundurowi zatrzymali kolejnego włamywacza, który próbował ukryć się w gęstej trawie. Sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, jeden z nich przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto bogata kartoteka kryminalna spowodowała, że 57-latek i 29-letni zabrzanin będą odpowiadać za przestępstwo w warunkach multirecydywy, czyli recydywy wielokrotnej, za co czeka ich surowsza kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

Powrót na górę strony