Wiadomości

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci z będzińskiej patrolówki zatrzymali 32-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę, którzy chwilę wcześniej dokonali kradzieży rozbójniczej w sklepie. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt AGD. O losie obywateli Mołdawii zadecyduje sąd.

Dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie w sprawie kradzieży sprzętu AGD w jednym z marketów na terenie miasta. Policjanci patrolówki na miejscu ustalili, iż mężczyzna i kobieta weszli do sklepu i zaczęli zabierać z półek sprzęt o wartości ponad 900 złotych, a następnie przemknęli przez linię kas bez zamiaru zapłaty.

Kierownik sklepu widząc całą sytuację, zareagował i zablokował drzwi przesuwne, odcinając złodziejom drogę ucieczki. Sprawca kradzieży zaczął się odgrażać i stał się bardzo agresywny. Złodziej rozpędził się i chciał wyważyć drzwi, kilkukrotnie uderzając w nie, co spowodowało pęknięcie witryny. Kierownik sklepu, widząc agresję 32-latka i słysząc groźby, które zostały skierowane w jego kierunku, bojąc się o swoje życie, otworzył drzwi i wypuścił parę, która uciekła ze sklepu.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. W trakcie patrolu dzielnicy Ksawera zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy odpowiadali wizerunkom sprawców.
Okazało się, że mieli oni w torbie skradzione rzeczy, które mundurowi odzyskali. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.
Obywatele Mołdawii zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej jest zagrożone karą 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony