Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań w sprawie bezpieczeństwa pieszych

Policjanci będzińskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa w ramach prowadzonej akcji zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi reagowali również na wykroczenia popełniane przez pieszych, którzy nie zawsze postępują zgodnie z literą prawa. Kolejny już raz kierowcy i piesi byli pod okiem policyjnego drona.

Wczoraj od godzin porannych policjanci będzińskiej drogówki prowadzili wzmożone działania pod kątem poprawy bezpieczeństwa pieszych. Reakcja ze strony mundurowych jest następstwem zwiększonej liczby wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego w naszym powiecie. Głównym celem akcji było ograniczenie ilości zdarzeń z ich udziałem oraz budowanie świadomości kierujących jak poważne w skutkach są zdarzenia z pieszymi.

Stróże prawa skupili się na wykroczeniach, które najbardziej narażają pieszych, mianowicie na przekraczaniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych oraz na manewrze wyprzedzania na pasach bądź bezpośrednio przed nimi. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami, nakładano mandaty. Policjanci podczas wczorajszego dnia nałożyli łącznie 48 mandatów karnych. W rejonie przejść dla pieszych kierowcy przekraczali prędkość w 54 przypadkach. Stróże prawa ujawnili 13 wykroczeń związanych z wyprzedzaniem na przejściach, które były rejestrowane przez policyjnego drona.

Będzińscy mundurowi byli wspierani przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy byli odpowiedzialni za rejestrację wykroczeń z przestrzeni powietrznej. Kolejny już raz apelujemy do wszystkich uczestników drogi o zachowanie szczególniej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, wzmożoną czujność i przestrzeganie przepisów.

  • Na zdjęciu policyjny dron.
  • Na zdjęciu widzimy urządzenie sterujące dronem wraz z podglądem na drogę.
  • Na zdjęciu policyjny dron unoszący się w powietrzu przy drodze.
  • Na zdjęciu policjant wypisuje mandat karny.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawiające policyjne czapki policjantów ruchu drogowego na podszybiu.
Powrót na górę strony