Wiadomości

Mundurowi podsumowali działania "Wszystkich Świętych"

Stróże prawa zakończyli działania "Wszystkich Świętych". W tym roku trwały one od 31 października do 2 listopada. Przez ten czas policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. Mundurowi wszystkich pionów byli zaangażowali w policyjną akcję. W ciągu tych dni odnotowaliśmy 31 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki.

Tegoroczna policyjna akcja "Wszystkich Świętych" trwała od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada. Policjanci czuwali nad zapewnieniem płynności ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie oraz bezpieczeństwo odwiedzających osób. Do działań skierowani byli policjanci wszystkich pionów Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.
W trakcie prowadzonej akcji, na drogach powiatu będzińskiego doszło do 29 kolizji oraz dwóch wypadków drogowych.
Policjanci z będzińskiej drogówki skontrolowali 151 pojazdów i nałożyli 72 mandaty karne związanych z naruszeniem przepisów oraz sporządzili 12 wniosków do sądu. Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa. Przypominamy również o noszeniu elementów odblaskowych po zmroku, aby wzajemnie pomagać sobie w widoczności na drodze. Mundurowi rozpoczęli już rozdawanie pierwszych odblasków otrzymanych od Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca w celu poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców.
Pomimo iż policyjne działania dobiegły końca, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, natomiast do pieszych o stosowanie wyżej wymienionych elementów odblaskowych.

  • Na zdjęciu policjantka wpuszcza do radiowozu, który stoi przy cmentarzu małego chłopca.
  • Na zdjęciu policjant daje chłopcu odblask .
  • Policjant zakłada starszej kobiecie element odblaskowy na rękę przy przejściu dla pieszych.
  • Policjanci stoją przy radiowozie, który znajduje się w okolicach będzińskiego cmentarza.
  • Zdjęcie. Policjant przed radiowozem kieruje ruchem w okolicy cmentarza, gdzie przemieszczają się ludzie.
  • Zdjęcie z radiowozem policyjnym zaparkowanym przy przejściu dla pieszych drogi dojazdowej do cmentarza.
  • Policjanci stoją przed radiozowem w okolicy cmentarza.
  • Na zdjęciu umundurowany policjant daje dziecku odblask przed cmentarzem.
  • Na zdjęciu znajduje się czapka policyjna na podszybiu w radiowozie.
Powrót na górę strony