Wiadomości

Z bezpieczną wizytą w sk8parku

Policjantki zajmujące się profilaktyką z będzińskiej komendy odwiedziły znajdujący się w Czeladzi skatepark, aby przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestnikom sportowych zmagań. Głównym celem prowadzonych działań jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na temat bezpieczeństwa, podczas korzystania z miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach.

Za nami wakacje, wiele dzieci ruszyło do szkół, ale dzięki pięknej pogodzie za oknem wciąż aktywnie mogą spędzać swój czas. Czeladzki skatepark jest chętnie odwiedzany przez młodzież, tworząc miejsce dla sportowej rozrywki dla wszystkich użytkowników. Skateparki są doskonałym miejscem do letniego wypoczynku i uprawiania sportów ekstremalnych. W takich miejscach poza świetną zabawą trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim oraz innych osób wspólnie korzystających z atrakcji. Celem kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą „Bezpieczny sk8park i pumptrack” jest zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych na temat zasad bezpieczeństwa, a także właściwego korzystania z miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.

Plakat zawierający zasady bezpieczeństwa na skateparkach i pumptruckach spisane w punktach. Na dole widzimy mężczyznę w kasku, który przypomina, aby zawsze jeżdzić w kasku.

  • Na zdjęciu widać rękę, a w niech trzymane ulotki dotyczące bezpieczeństwa na skateparkach.
  • Na zdjęciu policjantka przygląda się jak młodzież korzysta z skateparku.
  • Zdjęcie, na którym policjantka stoi i przygląda się jak dzieci korzystają z skateparku.
Powrót na górę strony