Wiadomości

Odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Będzinie

W budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyła się narada podsumowująca wyniki pracy będzińskiego garnizonu Policji w 2022 roku. W obecności samorządowców, przedstawicieli prokuratur, przedstawicieli straży miejskich, kierownictwa będzińskiej komendy, stróże prawa mieli okazję pochwalić się wynikami oraz sukcesami zeszłorocznej pracy. Z ramienia komendy wojewódzkiej pracę policjantów podsumował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

We wtorek 31 stycznia br. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie, odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Po przybyciu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka i złożeniu meldunku, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek przywitał wszystkich gości, a następnie podziękował policjantom należącym do kierownictwa będzińskiej komendy, którzy odchodzą w tym roku na emerytury. Komendant podkreślił ich ogromny wkład pracy i poświęcenie wniesione na rzecz realizacji ustawowych zadań naszej formacji, a następnie wręczył listy gratulacyjne oraz upominki. Następnie szczegółowo omówił on stan bezpieczeństwa oraz wyniki ubiegłorocznej pracy policjantów z pionu kryminalnego, oraz wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej. Szef będzińskiej policji podkreślił, jak trudny był to okres dla naszej służby, ze względu na zadania związane z pandemią Covid 19 oraz wojną na Ukrainie. Następnie przybliżył on uczestnikom narady specyfikę oraz efekty pracy służby prewencyjnej, ruchu drogowego oraz stan dyscypliny służbowej i logistyki. Ważną inicjatywą będzińskich policjantów były organizowane akcje profilaktyczne, w których udział brało wiele dzieci ze szkół i przedszkoli z całego powiatu. Istotną częścią przygotowanej prezentacji multimedialnej stanowiły także dane dotyczące wsparcia na rzecz lokalnego bezpieczeństwa i funkcjonowania Policji, płynącego ze strony samorządu terytorialnego, podkreślając doskonałą współpracę. Za bardzo dobre wyniki i sukcesy zawodowe komendant podziękował także policjantom i pracownikom cywilnym Policji, podkreślając ich spore zaangażowanie i nieocenioną rolę. Pracę będzińskiego garnizonu Policji w 2022 roku podsumował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak. Komendant, oceniając zeszłoroczną pracę, bardzo dobrze ocenił będzińskich policjantów. Pochwały ze strony kierownictwa śląskiej Policji płynęły zarówno w kierunku ścisłego kierownictwa będzińskiej komendy, jak i wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji. Gratulacje policjantom wraz z podziękowaniami za dobrą służbę, pełnioną na rzecz mieszkańców złożył Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec oraz Zastępca Prokuratora Rejonowego w Będzinie Justyna Trela- Baran, podkreślając wspólne sukcesy.

Ponadto Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, otrzymał z rąk asp. sztab. Michała Szczęśniaka Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz podkom. Marcina Swatka Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Będzinie Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl. 1 za wybitne zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Związku, oraz środowiska policyjnego.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspieranie naszej jednostki, ponadto ogromne podziękowania za wieloletnią służbę kierujemy dla policjantów należących do kadry kierowniczej będzińskiej komendy, którzy odchodzą na emeryturę:

 • podinsp. Jasica Bożena
 • kom. Barska Gabriela
 • asp. szt. Rzeszutko Bogusław
 • asp. szt. Bochenek Jacek
 • asp. szt. Sławomir Baran
 • asp. szt. Chela Rafał
 • asp. szt. Nankiewicz Mariusz
 • asp. szt. Gołuchowski Piotr
 • asp. szt. Pierzak Marek

 

W wydarzeniu wzięli udział: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Zastępca Burmistrza Miasta Sławkowa Janusz Mróz, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Publicznym Powiatu Będzińskiego Kamila Curyło, Prokurator Rejonowy w Dąbrowie Górniczej Katarzyna Pietraszek-Rybak, Komendant Straży Miejskiej w Będzinie Ireneusz Błach, Komendant Straży Miejskiej w Czeladzi Krzysztof Niebylski, a także ks. Andrzej Stępień.

 • Na zdjęciu grupa osób siedzących na sali sesyjnej podczas narady rocznej będzińskiej komendy.
 • Na zdjęciu grupa siedzących osób podczas narady rocznej będzińskiej komendy.
 • Na zdjęciu Naczelnik Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Będzinie składa meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach.
 • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Będzinie przemawia na mównicy.
 • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach dziękuję policjantce odchodzącej na emeryturę.
 • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Będzinie dziękuję policjantowi.
 • Na zdjęciu grupa osób w sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Będzinie na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji.
 • Na zdjęciu grupa osób siedzących w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie podczas policyjnej narady rocznej.
 • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie oraz Starosta Będziński.
 • Na zdjęciu Starosta Będziński na mównicy podczas wystąpienia.
 • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podczas wystąpienia.
 • Na zdjęciu grypa osób na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie i Starostą Będzińskim, który trzyma odznaczenie związkowe.
Powrót na górę strony