Wiadomości

11 edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”

Data publikacji 09.11.2022

Trwa jedenasta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Celem organizowanej przez Straż Graniczną akcji, która w tym roku potrwa do 23 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego tak bardzo brakuje. Ponadto wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W poprzednich latach w ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” mundurowi,  młodzież szkolna i akademicka, urzędnicy państwowi, członkowie Organizacji Społeczno - Wychowawczej "Strzelec", przedstawiciele lokalnych społeczności oddali ponad 11 550 litrów krwi i jej składników.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

Powrót na górę strony