Wiadomości

Podsumowanie działań "Wszystkich Świętych" w powiecie będzińskim

Tegoroczna działania "Wszystkich Świętych" dobiegły końca. Od 28 października 2022 roku do 2 listopada policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. Stróże prawa wszystkich pionów byli zaangażowali w policyjną akcję. W ciągu tych dni na będzińskich drogach doszło do 25 zdarzeń drogowych,jednak nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Mundurowi zatrzymali 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

W tym roku policyjna akcja "Wszystkich Świętych" trwała od piątku 28 października do środy 2 listopada. Policjanci czuwali nad zapewnieniem płynności ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie oraz bezpieczeństwo odwiedzających osób. Do działań skierowano ponad 200 policjantów wszystkich pionów Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.
W trakcie długiego weekendu, na drogach powiatu będzińskiego doszło do 25 kolizji, a co najważniejsze, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku.
Policjanci z będzińskiej drogówki skontrolowali 515 pojazdów i nałożyli 176 mandatów karnych związanych z naruszeniem przepisów oraz sporządzili 11 wniosków do sądu. Ponadto stróże prawa prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. W wyniku czego zatrzymano 6 „amatorów jazdy na podwójnym gazie”. Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa.
Pomimo iż policyjne działania dobiegły końca, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, natomiast do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych w myśl opisywanej powiatowej akcji „Bądź widoczny na drodze, nie tylko w okresie Wszystkich Świętych”.

  • Policjant stoi przy dwóch radiowozach, które znajdują obok drogi, na drugim planie widać osoby sprzedające kwiatki, przechodniów oraz samochody.
  • Policjant stoi przy przejściu dla pieszych w okolicy cmentarza, gdzie przejeżdżają samochody.
  • Dwóch policjantów stoi przy drodze, na pierwszym planie widoczny radiowóz.
  • Policjanci pełniący służbę podczas akcji "Wszystkich Świętych" przy jednym z będzińskich cmentarzy.
  • Policjanci drogówki stojący przy radiowozie obok cmentarza.
  • Policjant stoi przy przejściu dla pieszych, gdzie jadą samochody obok będzińskiego cmentarza.
  • Napis POLICJA na kamizelce policjanta, na drugim planie groby cmentarne.
  • Radiowóz zaparkowany obok wejścia na cmentarz, przy którym jest stoisko sprzedaży zniczy.
  • Policjant ruchu drogowego stoi przy radiowozie obok drogi, gdzie poruszają się pojazdy.
Powrót na górę strony