Wiadomości

Podczas Dnia Przedszkolaka nie mogło zabraknąć policjantów

Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w hali widowisko-sportowej Będzin Arena odbyło się wydarzenie skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Podczas tego radosnego dnia nie mogło zabraknąć stróżów prawa, którzy aktywnie uczestniczyli z dziećmi podczas ich święta. Prawdziwą atrakcją dla wszystkich było zobaczyć w akcji policyjnego psa Logana, który często uczestniczy w różnego rodzaju akcjach na terenie województwa śląskiego.

Dwa dni temu (20 września br.) obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, a emocje dalej nie opadły. Będzińską halę odwiedziły grupy dzieci z placówek oświatowych wraz z wychowawcami z całego miasta. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski, który po złożeniu życzeń dla najmłodszych wręczył im upominki. Podczas radosnych obchodów na dzieci czekała masa atrakcji. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych cieszył się pokaz psa tropiącego, który został przeprowadzony przez przewodnika psów z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policyjny pies Logan porwał serca widowni podczas swojego pokazu, a następie pozował z przedszkolakami. Po pokazie na dzieci czekali policjanci i policjantki z będzińskiej komendy przy swoim stanowisku profilaktycznym, aby pomóc dzieciom wczuć się w rolę stróżów prawa oraz przypomnieć najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Dla najmłodszych przygotowano również inne atrakcje, do których należały: stanowisko pierwszej pomocy, gry i zabawy, malowanie twarzy, stanowisko z saturatorem oraz dmuchane zjeżdżalnie.

  • Na pierwszym planie pagon z munduru młodszego aspiranta policji, w tle grupa przedszkolaków na hali.
  • Maskotki wśród których znajdują się policyjne maskotki Sznupek i Klara.
  • Na pierwszym planie umundurowany policjant. Na drugim grupa młodzieży ustawiona przed sceną, na której przemawia policjant.
  • Policyjny pies z przewodnikiem podczas pokazu na kali sportowej.
  • Pies policyjny atakuje pozoranta podczas pokazu na hali.
  • Pokaz z udziałem psa policyjnego dla zgromadzonych na hali przedszkolaków.
  • Przewodnik psa z psem podczas grupowego zdjęcia z dziećmi.
  • Policjantki przy stoisku profilaktycznym z dziećmi.
  • Zdjęcie grupowe, na którym są policjanci i policjantki z będzińskiej komendy oraz maskotki policyjne, a także dzieci.
Powrót na górę strony