Wiadomości

Podziękowania dla będzińskich profilaktyków za "bezpieczne wakacje"

Data publikacji 26.07.2022

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie wpłynęły podziękowania dla policjantek zespołu profilaktyki, za realizację zadań służbowych w związku z kampanią „Bezpieczne Wakacje”, gdzie mundurowi przekazują cenne informacje związane z bezpieczeństwem, nie zapominając o dobrej zabawie. Dyrekcja oraz pedagodzy chcieli w ten sposób podziękować za niezapomniane zajęcia. Poniżej publikujemy ich treść.

Podziękowanie  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola Publicznego w Psarach składają serdeczne podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Będzinie za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawych zajęć podczas spotkania dotyczącego „Bezpiecznych Wakacji”. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje i pomoże dzieciom w ich dalszym rozwoju.   			Psary 23.06.2022r.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są głównie dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego, czy też sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem. Na te i inne ważne aspekty zwracają uwagę policjanci, którzy stale odbywają spotkania z najmłodszymi, aby przekazać im jak najwięcej cennych informacji. Cieszymy się, że ta praca jest również doceniana przez dyrektorów i pedagogów, bo uśmiech i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas fundamentalną sprawą.

 

Powrót na górę strony