Wiadomości

Złota odznaka za zasługi dla Komendy Powiatowej Policji w Będzinie

Data publikacji 10.06.2022

Wczoraj na Placu Kwiatowym w Katowicach oraz na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się obchody z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. Będzińska jednostka została odznaczona złotą odznaką za zasługi dla województwa śląskiego. Wyróżnienie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek.

Wczoraj odbyły się obchody z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. W związku z tak podniosłą chwilą, podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia. Nie można sobie wyobrazić lepszego momentu na uhonorowanie służby lokalnych stróżów prawa, którzy znacząco mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie województwa śląskiego. Mundurowi każdego dnia stawiają czoła zagrożeniom w celu ograniczenia przestępczości. Tym większym zaszczytem dla nas, jest znalezienie się wśród tak zacnego grona. Komenda Powiatowa Policji w Będzinie znalazła się w środowisku wyróżnionych garnizonów naszego województwa. Wyjątkowe i prestiżowe odznaczenie zostało nadane przez Sejmik Województwa Śląskiego. Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Jacek Świerkocki oraz Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś, wręczyli Honorowe Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Dyplom oraz odznakę dla będzińskiej jednostki odebrał szef mundurowych z Będzina inspektor Arkadiusz Więcek. Podczas uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, który zwrócił się do policjantów i pracowników cywilnych, dziękując im za codzienną służbę i pracę pełną wyzwań oraz poświęcenia.

Dyplom dla Komendy Powiatowej Policji w Będzinie za zasługi dla województwa śląskiego.Medal za zasługi dla województwa śląskiego

Powrót na górę strony