Wiadomości

Będzińska drogówka podsumowała krajowe działania „NURD”

Policjanci z będzińskiego ruchu drogowego podsumowali wczorajsze działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi w ramach prowadzonej akcji zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów. Stróże prawa reagowali również na wykroczenia popełniane przez tych, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Policjanci drogówki w całym kraju wczoraj prowadzili ogólnopolskie działania pod hasłem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Głównym celem akcji było ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz miłośników jednośladów, a także poprawę ich bezpieczeństwa. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych i rowerzystów na drodze. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami czekało spotkanie ze stróżami prawa. Policjanci podczas wczorajszego dnia ujawnili łącznie 40 wykroczeń. Ich działania ukierunkowane były na miejsca, gdzie w przeszłości dochodziło do zdarzeń z udziałem pieszych. Stróżę prawa ujawnili 8 wyprzedań na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi. Policjanci w ramach prowadzonych działań nałożyli 29 mandatów karnych oraz skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie. Niestety wczoraj policjanci drogówki byli mocno zaangażowani w obsługę zdarzeń drogowych, których w naszym powiecie odnotowaliśmy 10.

  • Policjant w samochodzie wypisujący mandat za popełnione wykroczenie.
  • Policjant drogówki zatrzymuje pojazd na drodze.
  • Na pierwszym planie napis POLICJA, który znajduje się na kamizelce odblaskowej policjanta, w tle widoczna droga i oznakowane przejście dla pieszych.
Powrót na górę strony