Wiadomości

Kosztowna przejażdżka rowerowa

Data publikacji 05.05.2022

Surowe konsekwencje spotkały 39-letniego mężczyznę, który pijany wybrał się na przejażdżkę rowerową. Badanie zatrzymanego do kontroli mieszkańca Będzina wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych...

Policjanci z będzińskiej drogówki, patrolując ulice Rogoźnika, zauważyli rowerzystę, który miał trudności z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna jechał ulicą Cmentarną „zygzakiem”, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali cyklistę do kontroli. Jak się okazało, 39-letni będzinianin był nietrzeźwy. Badanie policyjnego alkomatu wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz zakaz dalszej jazdy. Na całe szczęście na miejscu pojawiła się jego znajoma, która zaopiekowała się mężczyzną.

Musimy pamiętać, że tak nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do tragedii. Narażony na zagrożenia jest nie tylko sam nieodpowiedzialny kierujący, ale także każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj. Każdy z nas ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony