Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli Zagłębiowską Masę Krytyczną

Po raz kolejny policjanci zadbali o to, by na trasie Zagłębiowskiej Masy Krytycznej było bezpiecznie. Kilku tysięcy osób jadących na rowerach pilnowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji. W tym roku finał tej imprezy zakończył się w radosnej atmosferze na czeladzkim rynku...

Wczoraj już po raz piętnasty pojawiła się na ulicach Zagłębiowska Masa Krytyczna. Miłośnicy rowerowych zmagań mogli ponownie wspólnie pokonać trasę. W tym roku finał odbył się na czeladzkim rynku. Po obostrzeniach covidowych, Zagłębiowska Masa Krytyczna wróciła do tradycyjnej formuły peletonu. Uczestnicy tegorocznej edycji wystartowali po 15.00 z centrum Sosnowca, a następnie przejechali przez Będzin do Czeladzi, z metą na Rynku Starego Miasta. Rowerzyści pokonali trasę liczącą ponad 10 km.

Zagłębiowska Masa Krytyczna, to największa impreza rowerowa w regionie i jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Szanujemy się na drodze".

Nad bezpieczeństwem tej imprezy czuwali policjanci z będzińskiej komendy oraz mundurowi z Sosnowca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i determinacji w dbaniu o własne zdrowie. Cały przejazd przebiegł bez żadnych zdarzeń, a uczestnicy blisko 3-tysięcznego peletonu z pewnością jeszcze długo będą wspominać te chwile.

Zdjęcie zrobione z drona przedstawiajace uczestników Zagłębiowskiej Masy Krytycznej na czeladzkim rynku.

  • Policjanci kierujący ruchem podczas przejazdu rowerzystów.
  • Rowerzyści, biorący udział w Zagłębiowskiej Masie Krytycznej zebrali się na czeladzkim rynku.
  • Na pierwszym planie widoczne sygnały błyskowe umieszczone na radiowozie policyjnym, w oddali widoczni rowerzyści.
  • Radiowóz policyjny stojący na drodze w związku z zabezpieczeniem Zagłębiowskiej Masy Krytycznej.
  • Policjanci na motocyklach zabezpieczają Zagłębiowską Masę Krytyczną, obok nich znajdują się uczestnicy.
  • Radiowóz policyjny stojący na drodze na pierwszym planie w związku z zabezpieczeniem rowerowych zmagań.
Powrót na górę strony