Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia drogowego

Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia z dzisiejszego poranka. 32-letnia kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej ze swoim dzieckiem przez przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami głowy i nogi trafiła do szpitala...

Mundurowi z Będzina wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj po 7.00 w Będzinie na osiedlu Syberka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 32-letnia kierująca toyotą, jadąc ulicą Sznajdera, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych kobiecie z dzieckiem. W wyniku tego zdarzenia 32-letnia mieszkanka Będzina, która odniosła obrażenia głowy i nogi, została przewieziona do szpitala. Jej 1,5-roczna córka przewożona w wózku nie odniosła obrażeń.

Kierującej toyotą policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestniczące w zdarzeniu kobiety były trzeźwe.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a moment nieuwagi może decydować o czyimś życiu.

  • Policjant mierzący odległość na drodze za pomocą urządzenia pomiarowego podczas zdarzenia drogowego. Na pierwszym planie jedzie niebieski samochód. Na drugim również radiowóz policyjny i przejeżdżające samochody.
  • Umundurowany policjant stojący na drodze, rozmawiający ze świadkiem zdarzenia drogowego.
  • Policjant wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego przy pomocy urządzenia pomiarowego. Policjant znajduje się na oznakowanym przejściu dla pieszych, widoczne są również jadące samochody i autobus.
Powrót na górę strony