Wiadomości

Święto Policji 2021 w będzińskim garnizonie

Uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się wczoraj na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Wczorajsza zbiórka będzińskich stróżów prawa w 102 rocznicę powstania Policji Państwowej zgodnie z tradycją stała się okazją do wręczenia policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Wczoraj o godzinie 12:00 na terenie placu wewnętrznego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie przy ul. Bema 1 odbyła się uroczysta zbiórka mundurowych z okazji obchodów święta policji będzińskiego garnizonu. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, ponieważ w 102 rocznicę powstania Policji Państwowej honorowym patronatem objął je Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk.

Obchody policyjnego święta w 102 rocznice powołania do istnienia formacji uświetniło wielu znamienitych gości na czele z parlamentarzystami powiatu będzińskiego. Nie zabrakło też przedstawicieli samorządu lokalnego ze Starostą Będzińskim i Prezydentem Miasta Będzina na czele. Obecni byli także przedstawiciele sądu i prokuratury z Będzina, Burmistrzowie i Wójtowie powiatu, zwierzchnicy służb mundurowych powiatu będzińskiego oraz kapelan będzińskiego garnizonu Policji.

Zgodnie z policyjnym ceremoniałem, dowódca uroczystości, podkom.. Grzegorz Derwich złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Będzinie insp. Arkadiuszowi Więckowi. Po odśpiewaniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono pamięć, poległych w służbie oraz w czasie pandemii policjantów.

W trakcie uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp.. Arkadiusz Więcek wraz ze swoim zastępcą mł.insp.. Pawłem Frycem, wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe policjantom będzińskiej jednostki.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie na wyższe stopnie służbowe awansowało 91 policjantów. W korpusie oficerów młodszych Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach mianował 3 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Na pierwszy i kolejny stopień w korpusie aspirantów, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach mianował 36 policjantów naszej jednostki. W korpusie podoficerów nominacje otrzymało 40 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, a w korpusie szeregowych rozkazem personalnym na stopień starszego posterunkowego, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie awansował 12 policjantów.

W trakcie trwania uroczystości 12 wyróżniających się będzińskich stróżów prawa odebrało nagrody ufundowane przez Starostę Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca.

Następnie Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego asp.szt.. Michał Szczęśniak wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP Będzin asp.szt. Marcinem Swatek wyróżnili: medalem 30-lecia NSZZ Policji: insp.. Arkadiusza Więcka, mł.insp.., Pawła Fryca, podinsp. Rafała Bańskiego, st.asp. Grzegorza Szulińskiego.

Medal za zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odebrali również Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

Na koniec uroczystości głos zabrał Komendant Powiatowy Policji insp. Arkadiusz Więcek, który podziękował za ciężką pracę będzińskim stróżom prawa w czasie pandemii. Podkreślił ich pełen profesjonalizm, zaangażowanie, poświęcenie i oddanie służbie każdego dnia. Podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za współprace, co pozwala na zwiększanie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu będzińskiego każdego dnia.

Wszystkim Policjantom i Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Będzinie z okazji ich święta życzymy zdrowia i dużo ciepła rodzinnego !!!

 • Zdjęcie przedstawia policjantów stojących w szyku zwartym na terenie placu Komendy Powiatowej Policji
 • Zdjęcie przedstawia policjantów stojących w szyku zwartym oraz policjantów stojących reprezentujących sztandar Komendy Powiatowej Policji w Będzinie
 • Zdjęcie przedstawia policjantów stojących na placu wewnętrznym będzińskiej komendy podczas obchodów Święta Policji
 • Zdjęcie przedstawia Komendanta KPP Będzin, który gratuluje wyróżnionym policjantom
 • Zdjęcie przedstawia przemawiającego Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie oraz policjantów należących do pocztu sztandarowego KPP Będzin
 • Akty mianowania policjantów oraz nagrody
 • Medal oraz teczka z godłem
 • Medal za zasługi zarządu wojewódzkiego NSZZ
 • Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Będzinie
 • Na pierwszym planie policjanci reprezentujący Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, na drugim planie policjanci stojący w szyku
 • Komendant KPP Będzin gratulujący policjantowi
 • Komendant KPP Będzin oraz jego Zastępca gratulują policjantowm
 • Na fotografii widoczny Starosta Będziński który wręcza nagrody wyróżnionym policjantom. Nagrody podaje mu kobieta.
 • Policjant wręczający medal Burmistrzowi Czeladzi
 • Policjant wręczający medal Staroście Będzińskiemu
 • Policjant wręczający medal Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie
 • Starosta Będziński wręczający kwiaty Komendantowi Powiatowemu Policji w Będzinie.
 • Medal przywieszony na mundurze policjanta
 • Zaproszeni goście oraz kadra kierownicza podczas obchodów Święta Policji
 • Odprowadzany Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, w tle goście i salutujący policjanci.
 • Zdjęcie przedstawia zgromadzonych gości i policjantów podczas obchodów Święta Policji w będzińskim garnizonie
Powrót na górę strony