Wiadomości

Otwarcie policyjnego aresztu w Będzinie

Długo wyczekiwana przez będzińskich policjantów inwestycja została zakończona. Dziś na terenie komendy powiatowej w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominika Łączyka zostało otwarte pomieszczenie dla osób zatrzymanych, czyli tzw. policyjny areszt. Dzięki temu policjanci z Będzina zaoszczędzą cenny czas oraz odciążą inne jednostki przy umieszczaniu zatrzymanych osób, co jeszcze bardziej usprawni ich pracę.

Dzisiaj odbyło się otwarcie nowego pomieszczenia dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Jest to jeden z najnowocześniejszych policyjnych obiektów tego typu w województwie śląskim. To specjalnie wydzielone pomieszczenie w będzińskiej komendzie zapewni możliwość osadzenia osób zatrzymanych oraz doprowadzanych w celu wytrzeźwienia. Modernizację pomieszczeń policyjnego aresztu zrealizowano w ramach prowadzonego zadania pn. Remont Kompleksowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie – II etap. Wartość wszystkich zakończonych robót budowlanych w budynku KPP w Będzinie, a wśród nich kompleksowy remont pomieszczenia dla osób zatrzymanych, wyniosła 7 190 000,00 brutto. Zadanie był w całości finansowane ze środków pochodzących z budżetu Policji.

W skład nowego policyjnego aresztu wchodzi 11 pokoi przeznaczonych dla 26 osób osadzonych, pomieszczenia związane z obsługą pomieszczeń, w tym: dyżurnego, pokój do przeprowadzania i dokumentowania czynności służbowych, węzeł sanitarny, pomieszczenia magazynów, depozytów oraz podgrzewania posiłków. Pomieszczenia spełniają aktualne standardy i wymogi stawiane tego rodzaju obiektom. Wyposażone są w nowoczesny system monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu oraz system alarmowy. Będący na otwarciu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek są przekonani, że jest to kolejne narzędzie, które wpłynie pozytywnie na poprawę pracy policjantów i zwiększenie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców.

  • Policjanci znajdujący się w korytarzu pomieszczeń dla osób zatrzymanych, na pierwszym planie po lewej stronie widoczny Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów, w tym Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, którzy stoją na korytarzu przy otwartych drzwiach jednego z pomieszczeń dla osób zatrzymanych.
  • Zdjęcie przedstawia podłużny korytarz. Po prawej i lewej stronie znajdują się cele dla osób zatrzymanych
  • Pomieszczenie, w którym po prawej i lewej stronie znajduje się łóżko, na środku widoczne osłonięte kratami okno. Po prawej stronie widoczne dwa taborety i stół przymocowane do podłogi.
  • Siedzący policjant przy biurku na wprost monitora. Nad nim znajdują się dwa monitory, gdzie widoczny jest podgląd na kamery znajdujące się w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
  • Zdjęcie przedstawia obraz widziany przez wizjer, który jest zamontowany w drzwiach. Widoczny jest środek celi, w którym znajdują się dwa łóżka po prawej i lewej stronie. Po stronie lewej widoczny stół i taboret przymocowany do podłogi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.36 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 556.12 KB)

Powrót na górę strony