Tragiczny poranek na będzińskich drogach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Tragiczny poranek na będzińskich drogach

Data publikacji 21.01.2021

Wczorajszy poranek na drogach i ulicach powiatu będzińskiego nie należał do najbezpieczniejszych. Nadmierna prędkość, nieostrożność czy też zimowa aura to czynniki, które mogły mieć bezpośredni wpływ na dwa potrącenia pieszych i groźny wypadek, w którym czołowo zderzyły się dwa samochody. Obrażenia jakich doznał 63-letni pieszy potrącony w Czeladzi przy ul. Katowickiej okazały się śmiertelne.

Niezależnie od policyjnych ustaleń dotyczących przyczyn każdego z wczorajszych zdarzeń, można uznać, że zimowa aura w połączeniu z brakiem ostrożności oraz nadmierną prędkością jazdy przyczyniła się do bardzo groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pierwszy z wczorajszych wypadków miał miejsce kilka minut po godzinie 7.00 w Czeladzi przy ul. Katowickiej. Na załączonym filmie widać jak w przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę z impetem uderza jadące z dużą prędkością auto. 63-letni pieszy, mieszkaniec miasta, w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Niestety pomimo starań lekarzy nie udało się uratować życia mężczyzny. Wiadomo już, że siedząca za kierownicą hondy 65-letnia kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Zdecydowanie więcej szczęścia miał inny pieszy przechodzący przez przejście na ul. 11-ego Listopada. 54-letni będzinianin został potrącony przez peugeota, za którego kierownicą siedziała 22-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ostatnie z groźnie wyglądających zdarzeń drogowych miało miejsce około godziny 7.50 w miejscowości Góra Siewierska przy ul. Sienkiewicza. Nadmierna prędkość, z jaką poruszała się 24-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego jadąca samochodem marki Dodge, miała wpływ na utratę panowania nad pojazdem. Auto kobiety uderzyło czołowo w jadącego z przeciwka mercedesa, kierowanego przez 43-letniego mężczyznę. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Oboje w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! W okresie zimowym na jezdni jest bardzo ślisko. Padający śnieg albo deszcz ze śniegiem stwarzają bardzo duże zagrożenie. Apelujemy o rozwagę!