Z młodym kierowcą w drodze po doświadzcenie

Po doświadczenie z adeptami sztuki jazdy

W trakcie prowadzonej kampanii „Z młody kierowcą w drodze po doświadczenie” mundurowi zorganizowali spotkanie w Liceum im. Kopernika w Będzinie. Jego celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa, ale także omówienie głównych przyczyn i skutków zdarzeń drogowych. Policjanci z komendy wojewódzkiej wspólnie z będzińskimi kolegami przekonywali przyszłych adeptów sztuki jazdy do zachowań, które gwarantują ich bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z kolegami z będzińskiej drogówki spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Zgodnie z założeniami trwającej kampanii „Z młody kierowcą w drodze po doświadczenie” mundurowi przypomnieli nastoletnim słuchaczom przepisy ruchu drogowego. Policjanci omówili też główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych i niedoświadczonych kierowców. Prezentacja przygotowana dla młodzieży miała zwrócić uwagą na zagrożenia jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy. Nastoletni słuchacze ze sporym zainteresowaniem wysłuchali policyjnych porad.

Asp. Marzena Szwed z katowickiej drogówki ostrzegała młodzież, aby nie lekceważyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, to omówione przez policjantkę główne przyczyny wypadków.

Potencjalni młodzi kierowcy sporo usłyszeli też o tym, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zażywanie środków odurzających, czy innych podobnie działających substancji w chwili, gdy decydują się czynnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz sprawność i szybkość reakcji za kierownicą, na specjalnym symulatorze jazdy. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił też symulator „dachowania” auta, w którym zarówno potencjalni jak i obecni posiadacze prawa jazdy mogli sprawdzić jak wiele zależy od prawidłowo zapiętych pasów bezpieczeństwa w jednej z najniebezpieczniejszych sytuacji drogowych.

 

Film Po doświadczenie z młodymi kierowcami

Opis filmu: Po doświadczenie z młodymi kierowcami

Pobierz plik Po doświadczenie z młodymi kierowcami (format mp4 - rozmiar 22.7 MB)

Powrót na górę strony