Żeby Być - Trzeba Żyć - Rok Pieszego 2013

Ruchome Miasteczko Ruchu Drogowego

W dniu 24 września br. będzińscy policjanci we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali dla uczniów będzińskich szkół egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy".

W dniu 24 września br. będzińscy policjanci we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali dla uczniów będzińskich szkół egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy", czyli kartę rowerową. Na tą okazję do szkoły zawitał specjalny radiowóz wyposażony w tzw. "Ruchome Miasteczko Ruchu Drogowego".

Młodzi cykliści pod czujnym okiem policjantów przystąpili najpierw do trudnego egzaminu teoretycznego, w trakcie którego sprawdzono ich wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Po zaliczeniu pierwszego etapu, dzieci mogły przystąpić do praktycznego sprawdzianu z  umiejętności  jazdy na rowerze, na specjalnie do tego przygotowanym przez policjantów torze. Dzisiejsza akcja będzińskich stróży prawa dała najmłodszym użytkownikom dróg możliwość  zdobycia ich pierwszych uprawnień do kierowania pojazdami jakim jest karta rowerowa. Spotkanie z najmłodszymi nie ograniczyło się jednak tylko do przeprowadzenia egzaminu na kartę. Każda wizyta mundurowych w szkole czy przedszkolu staje się bowiem okazją do szerzenia wiedzy i promocji bezpiecznych postaw u najmłodszych oraz uświadomienia zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach.

Powrót na górę strony