Żeby Być - Trzeba Żyć - Rok Pieszego 2013

Miasteczko ruchu drogowego w Mierzęcicach

Idea poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli przyświecała policjantom, którzy odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.

Idea poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli przyświecała policjantom, którzy odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach. Mimo, iż policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwała jedynie przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, będzińscy policjanci w trakcie organizowanych, kolejnych spotkań z dziećmi kładą duży nacisk na ich bezpieczeństwo "na drodze". 

Każdego roku na początku września będzińscy stróże prawa, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, uczestniczą w akcji "Bezpieczna droga do szkoły" mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli. Działania profilaktyczne których zadaniem jest propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach nie ograniczają się jednak do kilku wrześniowych dni. Każda wizyta mundurowych w szkole czy przedszkolu staje się okazją do szerzenia wiedzy i promocji bezpiecznych postaw u najmłodszych. W dniu wczorajszym będzińscy policjanci we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach. Na tę okazję do szkoły zawitał specjalny radiowóz wyposażony w tzw. "Ruchome Miasteczko Ruchu Drogowego". Mobilne miasteczko wykorzystali przyszli posiadacze karty rowerowej, którzy mogli przygotować się do egzaminu na swoje pierwsze "prawo jazdy".

Powrót na górę strony