Żeby Być - Trzeba Żyć - Rok Pieszego 2013

Bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" będzińscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach. Policyjna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w pobliżu szkół i przedszkoli.

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" będzińscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach. Policyjna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w pobliżu szkół i przedszkoli. Wczorajsza prelekcja skierowana była nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców i opiekunów, oraz innych osób odpowiedzialnych za bezpieczną drogę dzieci do szkoły.

Policyjne działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły” mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Mundurowi, podczas prelekcji i pogadanek uczą dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, przypominają także o zagrożeniach i sposobach ich uniknięcia. We wczorajszej prelekcji będzińskim policjantom pomagała maskotka śląskiej Policji  "Sznupek", który zachęcał milusińskich do wspólnych zabawy.

Powrót na górę strony