2012 - rok pieszego

Spotkanie z licealistami

Będzińscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Będzińscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej nieletnich. W trakcie pogadanki stróże prawa omówili również założenia kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", "Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo", „Nie reagujesz-akceptujesz”. 

W dniu 28 lutego bieżącego roku będzińscy policjanci spotkali się  z  uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Będzinie. Funkcjonariusze omówili zagrożenia na jakie narażona jest współczesna młodzież a szczególnie ta w wieku od 15 do 17 roku życia. Przedstawiono również sposoby postępowania i reagowania w obliczu niebezpieczeństwa czy zaistnienia przestępstwa. Podczas prelekcji stróże prawa przedstawili podstawowe zasady i założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz". Mundurowi podkreślili, jak ważna jest reakcja w sytuacjach, gdy łamane jest prawo.

Ponadto policjanci przedstwili główne założenia programu "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Akcja ukierunkowana jest na zapobieganie powstawaniu zdarzeń z udziałem najmłodszych kierowców poprzez edukację, przedstawianie głównych przyczyn zdarzeń drogowych i przekazywanie praktycznych rad jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego.

Powrót na górę strony