2011 - rok pieszego

Nowy sprzęt dla będzińskiej drogówki

Prezydent Miasta Będzina - Łukasz Komoniewski - przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. Krzysztofa Kwiatkowskiego nowoczesny sprzęt do walki z pijanymi kierowcami oraz piratami drogowymi. Ofiarowany radar pomiaru prędkości i AlcoBlow pomogą zadbać o większe bezpieczeństwo w regionie.

 

W dniu 10 listopada 2011 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie odbyło się oficjalne przekazanie nowoczesnego sprzętu pomiarowego, którego ofiarodawcą był Urząd Miasta Będzina. Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski na ręce Komendanta mł. insp. Krzysztofa Kwiatkowskiego przekazał dwa nowoczesne urządzenia pomiarowe. Pierwsze z nich to AlcoBlow – służący do wstępnego zorientowania się czy kierujący samochodem jest pod wpływem alkoholu, oraz Radar Pomiaru Prędkości "ISKRA" precyzyjnie określający z jaką prędkością badany pojazd się porusza. Wartość tych urządzeń to ponad 11 tysięcy złotych. Prezentacji urządzeń dokonała podinsp. Monika Francikowska - Naczelnik WRD w Będzinie. Na zakończenie Prezydent Komoniewski otrzymał drobny prezent w postaci policyjnego „lizaka”.

 
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przy praktycznej demonstracji urządzeń na ul. Małobądzkiej zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Urządzenia zaliczyły test.

Dzięki dobrej współpracy z samorządem będzińscy policjanci mają szansę przeciwdziałać uzależnieniom i zapobiegać problemom społecznym w regionie.
 

Powrót na górę strony