2010 - rok pieszego

Działania "NURD"

Będzińscy policjanci przeprowadzili w dniu 9 października 2010 roku kolejną akcję, której celem było poprawienie bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. W działaniach brali udział także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Będzińscy policjanci przeprowadzili w dniu 9 października 2010 roku kolejną akcję, której celem było poprawienie bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. W działaniach oprócz funkcjonariuszy  z będzińskiej drogówki udział wzięli policjanci z pionu prewencji oraz funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji KWP w Katowicach. Pomocny w działaniach okazał się także specjalistyczny pojazd (RSD) wyposażony między innymi w kamery, a będący w dyspozycji KWP w Katowicach. Podczas działań nie obyło się bez pouczeń i mandatów zarówno dla kierowców jak i pieszych uczestników ruchu drogowego.  Akcję prowadzono od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Przede wszystkim zwracano uwagę na zachowania pieszych oraz niewłaściwe zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. W sumie nałożono blisko 50 mandatów karnych.
Pamiętajmy! Od zmroku do świtu odnotowuje się ponad połowę wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych, choć na drogach ruch jest nawet dziesięciokrotnie mniejszy niż w ciągu dnia. W nocy widzimy gorzej, a kierowcy wielu rzeczy w ogóle nie dostrzegają. W ciemnościach pieszy może zauważyć reflektory samochodu nawet w odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże pieszego dopiero, gdy jego sylwetka znajdzie się w zasięgu świateł reflektorów.

Rok 2010, podobnie jak rok ubiegły,  upływa pod hasłem  RATUJMY KAŻDEGO – ROK PIESZEGO – KOLEJNY KROK”.

Powrót na górę strony