2010 - rok pieszego

Sznupek uczy bezpieczeństwa

Do kolejnej szkoły policjanci z Będzina zaprosili na lekcje specjalnego gościa - Sznupka. Ta maskotka śląskiej policji obchodzi swoje 7 urodziny i z tej okazji odwiedza wszystkie szkoły w mieście a szczególnie tegorocznych pierwszoklasistów.

Do kolejnej szkoły policjanci z Będzina zaprosili na lekcje specjalnego gościa - Sznupka. Ta maskotka śląskiej policji obchodzi swoje 7 urodziny i z tej okazji odwiedza wszystkie szkoły w mieście a szczególnie tegorocznych pierwszoklasistów. Dziś odwiedził on uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie.

 
 

Na lekcjach Sznupek i towarzyszący mu policjanci uczyli min.  jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, kim jest dzielnicowy i  co ciekawego ma policjant przy pasie. Dzieci okrzykami radości zaprosiły na swoje lekcje Sznupka, który z ciekawością przysłuchiwał się odpowiedziom maluchów.  Wszystkie dzieci na koniec lekcji, po wysłuchaniu bajki o zasadach bezpieczeństwa, złożyły uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści bardzo ciepło dziękowały Sznupkowi za wizytę i ciekawą lekcję.

Powrót na górę strony