2010 - rok pieszego

Podsumowanie wakacji 2010

W wakacje na drogach powiatu będzińskiego zginęła 1 osoba, a 7 osób zostało rannych. W lipcu i sierpniu doszło do 280 zdarzeń drogowych, w tym 7 wypadków drogowych .

W wakacje na drogach powiatu będzińskiego zginęła 1 osoba, a 7 osób zostało rannych. W lipcu i sierpniu doszło do 280 zdarzeń drogowych, w tym 7 wypadków drogowych . Głównym powodem niebezpiecznych zdarzeń na drogach była nadmierna prędkość i brawura kierowców.  Wiele wypadków miało miejsce przy dobrej pogodzie, która prowokowała kierowców do nierespektowania ograniczenia prędkości. W ubiegłym roku w miesiącach wakacyjnych policja będzińska odnotowała 264 zdarzenia drogowe, w tym 11 wypadków drogowych, w których 5 osób zginęło, a 11 zostało rannych. 

Tylko w miesiącu lipcu i sierpniu bieżącego roku policjanci zatrzymali na terenie powiatu będzińskiego blisko 140 kierujących pojazdami "na podwójnym gazie" . W ubiegłym roku liczab ta wynosiła prawie 176 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Powiat będziński charakteryzuje się również posiadaniem kilku akwenów wodnych. Dzięki wzmożonej ilości kontroli miejsc niebezpiecznych w rejonie akwenów, dużej liczbie patroli kierowanych w te rejony oraz dzięki rozsądkowi osób korzystających z wypoczynku nad wodą  w bieżącym sezonie letnim nie doszło do utonięcia na terenie powiatu będzińskiego. Akweny wodne były stale dozorowane przez będzińskich policjantów pełniących służbę w patrolach wodnych. Patrole te były wspomagane przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz przez ratowników WOPR.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku prowadzona była także współpraca Policji z innymi podmiotami. Wspólne służby pełniono min. ze Strażą Miejską. Podczas patroli kontrolowano placówki wypoczynkowe pod kątem właściwego zabezpieczenia pod względem technicznym, przeciwpożarowym i sanitarnym.

 

Powrót na górę strony