2010 - rok pieszego

Bezpieczna droga do szkoły

Celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznej drogi do szkoły analogicznie jak w latach ubiegłych zostaną przeprowadzone w pierwszych dniach września działania „Bezpieczna droga do szkoły"

Celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznej drogi do szkoły analogicznie jak w latach ubiegłych zostaną przeprowadzone w dniach 01.09 – 10.09. 2010 roku wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”.

Działania będą prowadzone na terenie całego powiatu będzińskiego przez policjantów prewencji i ruchu drogowego. Podstawowymi celami są ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich uczestników ruchu poprzez edukację dzieci związaną  z przepisami ruchu drogowego, a także wyrobienie wśród kierujących nawyku prawidłowego zachowania przy przejeżdżaniu w rejonach szkół.

               Ze szczególnym apelem zwracamy się do rodziców najmłodszych uczniów, zwłaszcza pierwszoklasistów. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pociech radzimy, aby w pierwszych dniach roku szkolnego dzieci były odprowadzane przez osoby dorosłe, co pomoże  wypracować  "dobre" nawyki bezpiecznego zachowania na drodze.

W tym samym czasie prowadzone będą także działania w ramach kampanii społecznej "Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba". Kluczem akcji jest wykorzystanie postaci popularnego bohatera kreskówek - SpongBoba, który w sposób interaktywny będzie prezentował właściwe postawy dzieci na drogach. Od 1 września 2010 roku w ramach kampanii założono prowadzenie działań profilaktyczno-edukacyjnych z udziałem policjantów w szkołach oraz kampanii prasowej i telewizyjnej.  Plakaty dotyczące kampanii zostaną przekazane w przedszkolach i szkołach podstawowych podczas spotkań z policjantami promującymi bezpieczne zachowania dzieci na drogach oraz wyrabiajacymi nawyki bezpiecznego zachowania dzieci na drogach, jako pasażerów, pieszych oraz rowerzystów.

Powrót na górę strony