Kraina Smoczycy Klary

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs na stworzenie Gry Edukacyjnej ze Smoczycą Klarą

Kreatywność dzieci, pomoc rodzica i budowanie świadomości wśród najmłodszych. Połączenie tych elementów przy zapewnieniu świetnej zabawy pomogło stworzyć edukacyjne gry dla młodzieży. Reprezentantką wszystkich gier była maskotka będzińskiej policji-Smoczyca Klara, która stała na straży bezpieczeństwa wszystkich rozgrywek.

W ubiegłym tygodniu jury konkursu na stworzenie planszowej gry edukacyjnej wyłoniło laureatów tej twórczej rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 9 lat oraz od 10 do 14 lat. W kategorii wiekowej 15 lat i więcej nie wpłynęła na konkurs żadna praca.

W skład komisji konkursowej weszli: p.o. Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Będzinie asp.sztab. Bogusław Rzeszutko,p.o. Oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie st.sierż. Marcin Szopa, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach Karolina Dymarska, Specjalista ds. Graficznych Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach Karolina Smolarska.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Będzinie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek oraz Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

Jury konkursu przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia, których wręczenie nastąpi 14 sierpnia 2021 roku o godz. 14.30 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym za Gminnym Ośrodkiem Kultury. Zapraszamy wszystkich uczestników oraz ich rodziców i opiekunów na uroczyste wręczenie nagród! To właśnie wówczas poznamy nazwiska autorów zwycięskich prac. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

  • Zdjęcie przedstawia grę edukacyjną "Samochodowe wyprawy Smoczycy Klary"  z planszą, wykonanymi ręcznie elementami gry oraz zasadami gry i pudełkiem.
  • Zdjęcie przedstawia pudełko gry edukacyjnej z wizerunkiem maskotki będzińskiej policji- Smoczycy Klary. Na pudełku znajdują się również bawiące dzieci oraz znaki drogowe.
  • Narysowana gra planszowa wraz z wykonanymi z masy cukrowej elementami gry, takimi jak: kostka do gry oraz samochody stanowiące pionki gry.
  • Gra planszowa, ustawione pionki do gry. Dookoła gry porozstawiane pytania do gry.
  • Na zdjęciu widoczne gry, które wzięły udział w konkursie. Gry znajdują się na stole.
  • Gra planszowa z będzińską maskotką policji - Smoczycą Klarą.
  • Na zdjęciu widoczna gra planszowa z konkursu edukacyjnego, plansza do gry oraz pytania do gry.
  • Na zdjęciu widoczne gry edukacyjne w ramach konkursu związane z maskotką będzińskiej policji- Smoczycą Klarą
  • Na zdjęciu widoczne gry edukacyjne w ramach konkursu związane z maskotką będzińskiej policji- Smoczycą Klarą
Powrót na górę strony