Wiadomości

Za nami debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na drodze"

W budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie mundurowi zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na drodze". Dzięki współpracy podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu będzińskiego stale możemy je poprawiać. Przedmiotem rozmów było budowanie świadomości pieszego jako uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie prawidłowych zachowań na drodze.

W środę w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie mundurowi przeprowadzili debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na drodze”, która zorganizowana została dla mieszkańców Powiatu Będzińskiego. Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią okazję do dyskusji, a także zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i okolicy. Tym razem głównym celem rozmów była tematyka związana z bezpieczeństwem na drodze. Priorytetem dla mundurowych stało się podnoszenie poziomu świadomości pieszego jako uczestnika ruchu drogowego, przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także podczas przemieszczania się pojazdami oraz środkami lokomocji. Zgromadzonych uczestników przywitał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie insp. Arkadiuszem Więckiem. Opowiedzieli oni, jak ważne jest bezpieczeństwo każdego z mieszkańców, oraz zaznaczyli, że bezpieczeństwo tworzymy razem, dlatego każdy indywidualnie ma wpływ na jego poprawę.

Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z będzińskiej komendy kom. Grzegorz Słowniński, który omówił analizę zagrożeń i zdarzeń drogowych w naszym powiecie. Ponadto przygotował wnioski i zaprosił uczestników do dyskusji związanej ze zmianami przepisów drogowych. Kolejna część debaty była poświęcona roli profilaktyki i mechanizmu działania policyjnego narzędzia "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Kwestie związane z rolą bezpieczeństwa i możliwością jej poprawy, chociażby poprzez noszenie elementów odblaskowych omówił asp.szt. Michał Ziarnik oraz mł.asp. Monika Opara. Podczas wyświetlanych zdjęć i filmów uczestnicy debaty mogli zaobserwować różnice w widoczności osób, które stosują elementy odbijające światło oraz tych, które ich nie mają i noszą ubrania w ciemnym kolorze. Na koniec spotkania policjantka rozdała uczestnikom spotkania odblaski. W wydarzeniu wzięli udział również m.in.: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Arkadiusz Spera, przedstawiciele Straży Miejskiej z Czeladzi, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Kamil Curyło, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej z Będzina Piotr Frączek oraz przedstawiciel z Powiatowego Zarządu Dróg Jacek Skowronek.

  • Grupa osób, na czele ze Starostą Będzińskim i Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie siedzących na sali sesyjnej podczas debaty społecznej.
  • Grupa osób na Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie podczas debaty.
  • Zdjęcie przedstawiające osoby debatujące na sali sesyjnej z przemawiającym Starostą Będzińskim.
  • Na zdjęciu grupa siedzących osób podczas debaty.
  • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Będzinie zabiera głos podczas debaty społecznej.
  • Na zdjęciu po lewej stronie na niebieskim tle napis POLICJA w oddali widać osoby przemawiające podczas debaty.
  • Na zdjęciu widać 4 mężczyzn, z czego jeden z nich to policjant mówiący przez mikrofon.
  • Zdjęcie na którym widoczni są uczestnicy debaty na sali sesyjnej.
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Straży Pożarnej, który zabiera głos podczas debaty, obok niego znajdują się inne osoby.
  • Na zdjęciu widać z przodu pagon policyjny, w oddali widoczne biurko oraz inne osoby siedzące na sali sesyjnej.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozdającą odblaski uczestnikom debaty.
  • Zdjęcie, na którym z przodu znajdują się odblaski na biurku, z tyłu widoczni uczestnicy debaty.
Powrót na górę strony